Ortopeda – miasteczko Wilanów

Ortopedia zajmuje się nie tylko diagnozą i leczeniem chorób układu ruchu, ale też ich profilaktyką. Jej zainteresowanie obejmuje cały układ szkieletowy (poza czaszką), ale też mięśniowy, więzadłowo-stawowy, a nawet powiązane naczynia krwionośne i nerwy.

Ortopeda przyjmuje pacjentów, którzy w większości doznali jakichś urazów układu ruchu. Najczęściej są to złamania kończyn, zwichnięcia stawów, czy skręcenia kostki. Nasi pacjenci często cierpią również z powodu bóli i stanów zapalnych w obrębie kręgosłupa, stawów oraz ścięgien i mięśni. Wizytę u ortopedy warto umówić, jeżeli odczuwamy problemy z ruchomością w stawach oraz gdy pojawią się obrzęki i bóle stawowe. Do właściwej diagnozy i leczenia ortopeda może zlecić różne badania. Zdjęcia RTG i badanie USG wykonujemy na miejscu.

Na miejscu oferujemy Państwu także rehabilitację, która stanowi integralną część leczenia a bez której powrót do sprawności po urazie lub operacji nie jest możliwy. Nasi fizjoterapeuci, stale podnoszący swoje kwalifikacje na szkoleniach wewnętrznych, kursach, konferencjach i sympozjach dobierają ją dla każdego pacjenta indywidualnie. Fizjoterapeuci korzystają z wielu metod leczenia m.in.: terapii manualnej, masażu oraz zabiegów fizykalnych, a także kinezyterapii.

Do naszego gabinetu ortopedycznego jest łatwy dojazd z dzielnic Warszawy: Miasteczko Wilanów, Augustówka, Mokotów, Sadyba, Stegny.